Hajnat vjedhin ari dhe para në një shtëpi në Podujevë

Prishtinë | 23 Qer 2021 | 11:06 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast vjedhje të rëndë që ka ndodhur në komunën e Podujevës.

“Dy ankuesit meshkuj kosovarë kanë raportuar se person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në dy shtëpitë e tyre dhe përveç demolimit, në njërën prej tyre kishin arritur të vjedhin një sasi stoli ari dhe para të gatshme”, thuhet në raportin e policisë.

Rasti është duke u hetuar nga njësitë relavante.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme