Hajnat vjedhin mbi 21 mijë euro në një motel në Ferizaj

Motel sign sunset
Prishtinë | 18 Nën 2020 | 09:56 | Nga Ekonomia Online

Në vjedhje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në një motel në Ferizaj.

Aty policia është njoftuar se hajnat kanë vjedhur pajisje që në total kapin shumën mbi 21 mijë euro.

“Fshati Burrnik, Ferizaj 17.11.2020 – 14:30. Ankuesi m/k ka informuar se persona të panjohur në restorantin dhe motelin e tij kanë vjedhur kuzhinën me pajisje me vlerë rreth 15.000 euro, radiator për ngrohje me vlerë rreth 2.000 euro, disa pajisje sanitare me vlerë 1.500 euro, dy dyer dhe rrethojë të hekurt me vlerë rreth 1.000 euro, pesë frigoriferë me vlerë 1.500 euro dhe janë dëmtuar disa dhoma të motelit me vlerë rreth 500 euro”, njofton Policia e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme