Hajni nga Mitrovica kapet në flagrancë nga policia duke vjedhur

Prishtinë | 25 Dhj 2019 | 11:53 | Nga Ekonomia Online

Policia në Mitrovicë ka arrestuar një person të dyshuar i cili është zënë në flagrancë duke tentuar të vjedhë në një lokal.

Gjatë intervistimit i dyshuari ka deklaruar se kishte kryer edhe një vjedhje në një lokal ku nga kishte vjedhur 11 makina elektrike për prerje të flokëve, 10 sapuna të rrojës dhe 3 telefona celularë të cilat  janë kanë sekuestruar dhe ia janë kthyer pronarit.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit  i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme