Hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen dy serbë

Prishtinë | 24 Tet 2020 | 11:47 | Nga Ekonomia Online

Dje rreth orës katër në Kamenicë dy shtetas të Serbisë janë arrestuar pasi që të njejti kanë kaluar ilegalisht kufirini.

Vetura është ndaluar në fshatin Novosellë të Kamenicës dhe gjatë kontrollit policia kanë konstatuar se ata kanë hyrë kundërligjshëm në territorin e Kosovës.

Gjithashtu është bërë e ditur se në konsultim me prokurorin ata janë dërguar në procedurë të shpejtë në gjykatën kompetente në Kamenicë


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme