Kapet në flagrancë me 900 euro të falsifikuara

Prishtinë | 10 Dhj 2016 | 14:35 | Nga

Policia e Kosovës ka arrestuar një person mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti në një lokal ka përdorur shtatë kartëmonedha prej 100 euro që dyshohet të jenë të falsifikuara.

Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur në Prishtinë dhe gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur edhe dy kartëmonedha prej 100 euro po ashtu që dyshohet të jenë të falsifikuara.

Monedhat e dyshuara 9×100 euro janë konfiskuar, ndërsa me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme