Katër raste të dhunës familjuare në 24 orët e fundit në Kosovë

Prishtinë | 08 Qer 2020 | 12:25 | Nga Ekonomia Online

Janë raportuar katër raste të dhunës familjare në 24 orët e fundit në Kosovë. Dy raste janë raportuar në Prishtinë, një në Prizren dhe një në Zveçan.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari gjendet në arrati”, është shkruar në raportin e policisë, për një rast në Prishtinë që ndodhi pasditen e të dielës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme