Katër të arrestuar për sulm ndaj policëve

Prishtinë | 10 Pri 2018 | 11:11 | Nga

Katër persona janë arrestuar për shkak se nuk kanë përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë.

Gjatë arrestimit ata kanë rezistuar dhe kanë sulmuar policët, me ç’rast u kanë dëmtuar uniformën, thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës.

Rasti ka ndodhur të hënën në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë.

Tre nga të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt me vendim të prokurorit, ndërsa njëri është dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme