Keqpërdorimi i pozitës zyrtare, arrestohen 5 persona në Junik

Prishtinë | 18 Sht 2019 | 10:18 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë shoqëruar pesë persona/ zyrtarë të parkut, tre nga ta në cilësinë e dëshmitarëve ndërsa dy në cilësinë e të dyshuarve.

Sipas PK-së, të njëjtit nuk i kishin pajisur me dokumente përcjellëse dhe nuk i kishin damkosur,  mjetet e transportit të ngarkuara me dru.

Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Të ngjashme