Kështu e mbrojti avokatja franceze Haradinajn

Prishtinë | 12 Jan 2017 | 14:18 | Nga

Rachel Lindon, avokatja franceze që është caktuar për të mbrojtur ish-kryeministrin e Kosovës dhe liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn, ka thënë sot para gjykatësve franceze se akuza që qëndron në Interpol për klientin e saj është e kundërligjshme, sepse Haradinaj tashmë është liruar nga ato akuza.

Lindon është shprehur e bindur se rezultati final i këtij gjykimi do të jetë lirimi përfundimtar i Haradinajt, refuzimi i kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij dhe anulimi i akuzave në Interpol për ish-gjeneralin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme