Kjo është gjendja shëndetësore e 20 vjeçarit të plagosur dje në Pejë

Prishtinë | 03 Jan 2021 | 15:34 | Nga Ekonomia Online

Tre persona, të cilët janë në lidhje familjare (Babadi, djali dhe nipi) janë plagorus dje rreth orës 21:00 në Pejë.

Njëri nga të plagosurit i moshës 20 vjeçare ishte nisur dje për trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për shkak të gjendjes më të rëndë shëndetësorë.

Nga QKUK kanë bërë të ditur për Express se rreth orës 22:00 në Klinikën Emergjente ka ardhur një pacient i plagosur në pjesën e abdomenit.

Nga kjo Qendër bëhet e ditur se pacienti është jashtë rrezikut për jetën dhe se po trajtohet në QKUK.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme