Konfiskohet një revole në Fushë-Kosovë

Prishtinë | 12 Mar 2017 | 10:14 | Nga

Zyra për media në Policinë e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një dyshuar për armëmbajtje pa leje pasi ju është gjetur një revole në Fushë-Kosovë.

Policia ka bërë të ditur sse njësiti policor gjatë kontrollimit në një lokal, tek i dyshuari K-Shqiptar- pronari ka gjetur dhe konfiskuar një revole të llojit Ekol P-29 me një karikator dhe 6 fishekë të kalibrit 7.65 mm.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregulltë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme