Krim në familje, djali qëllon më sëpatë babain

Prishtinë | 17 Kor 2019 | 09:22 | Nga Ekonomia Online

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Lushnjë.

Sipas të dhënave të Top Channel, shtetasi Dritan Velaj, ka qëlluar me sopatë babanë e tij, Kujtim Velaj.

Si pasojë e plagës së marrë në trup, gjendja shëndetësore e Kujtim Velajt është e rëndë. Ai u dërgua me shpejtësi në spital për të marrë ndihmën mjekësore.

Ngjarja ka ndodhur në banesën e tyre, në lagjen “Xhevdet Nepravishta”, Lushnjë.

Ende nuk dihen motivet e krimit , por policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të sqaruar rrethanat e plagosjes.

Mësohet se në familje edhe më herët ka patur konflikte mes babait dhe djalit që raportohet të ketë probleme të shëndetit mendor.

Babai ka marrë disa herë urdhër mbrojtjeje ndaj djalit.
Të ngjashme