Ky është shqiptari që mbeti i plagosur në fyt në sulmin e Mynihut

Prishtinë | 23 Kor 2016 | 10:48 | Nga
Benet Adilji i cili jeton me familjen e tij në Gjermani, ka mbetur i plagosur në sulmin që ndodhi në Munih të Gjermanisë.
Beneti është 14-vjeçar, me origjinë nga Konçuli i Bujanocit. Ai është plagosur rëndë, në fyt dhe veshkë. Familjarët e kontaktuar nga BujanociNet kanë thënë se ai pritet t’i nënshtrohet një operacioni.

Beneti gjatë sulmit ndodhej në qendrën tregtare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme