“Largohen edhe 20 serbë nga FSK-ja”

Prishtinë | 05 Kor 2018 | 13:48 | Nga

20 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga komuniteti serb kanë lënë punën, pas presioneve dhe kërcënimeve të Beogradit.

Televizioni serb TV Most raporton se 20 serbë, që ishin pjesë e FSK’së, kanë kërkuar t’u ndërpritet kontrata dhe menjëherë janë larguar nga vendi i tyre i punës.

Për largime të serbëve nga FSK, nuk ka folur akoma as Ministri i FSK’së dhe as Qeveria e Kosovës.

Ky largim bën bujë pasi para dy ditëve edhe 8 pjesëtarë të tjerë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, të nacionalitetit serb, kanë kërkuar ndërprerjen e kontratave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme