Mediet nuk lejohen të përcjellin seancën ndaj aktivistëve të VV-së

Prishtinë | 22 Shk 2018 | 10:19 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetarja e trupit gjykues, Tonka Berishaj, në fillim të seancës ndaj katër aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, ka urdhëruar largimin e medieve nga salla, raporton Ekonomia Online.

Trupi gjykues ka marrë vendim që kamerat dhe fotoreporterët të largohen nga salla. Janë lejuar që të jenë të pranishëm vetëm gazetarët.

“I lus kamerat që të largohen  nga sallat të gjithë të tjerët mund të rrinë në sallë mund të marrin shënime mirëpo incizimi dhe fotografimi nuk është i lejueshëm”, tha Berishaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme