Merr flakë ora e rrymës, rrezikohet shtëpia

Prishtinë | 09 Shk 2019 | 14:50 | Nga Ekonomia Online

Në Prizren raportohet se për shkaqe të pa njohura ora e rrymës elektrike e vendosur në një shtyllë elektrike ka marrë flakë dhe më pas e ka përfshirë edhe një pjesë të kulmit të një shtëpie.

Kjo ka shkaktuar që edhe kablloja e rrymës eklektike si pasoj e zjarrit të këputet dhe ka rënë mbi një veturë.

Pos dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar dhe rasti është iniciuar dhe mbetet nën hetime.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme