Mitrovicë, Policia arreston boshnjakët pasi prishën rendin dhe qetësinë

Prishtinë | 27 Pri 2019 | 14:01 | Nga Ekonomia Online

Policia raporton se në Mitrovicë dje ka arrestuar një burrë dhe një grua të komunitetit boshnjak pasi kanë prishur rendin dhe qetësin publike.

“Është arrestuar një mashkull K-Boshnjak dhe një femër K-Boshnjake pasi që të njëjtit pasi kanë prishur rendin edhe qetësin publike, përderisa gjatë arrestimit e dyshuara (qe dyshohet me probleme psikike) kishte sulmuar me pajisje të kuzhinës zyrtaren policore”.KlanKosova

“Nuk raportohet për të lënduar. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.Njofton/EkonomiaOnline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme