Nafta shtrenjtë, llapjani ia vjedhë afro 80 litra rezervuarit të autobusit

Prishtinë | 20 Mar 2022 | 11:53 | Nga Ekonomia Online

Një person është arrestuar në fshatin Pollatë të Podujevës, pasi që i njëjti kishte vjedhur derivate të naftës me sasi rreth 70-80 litra nga rezervuari i autobusit të ankuesit mashkull kosovar.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i Policisë:

Fsh. Pollatë, Podujevë, 08.02.2022 – 09:14. Është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte vjedhur derivate të naftës me sasi rreth 70-80 litra nga rezervuari i autobusit te ankuesit mashkull kosovar . Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme