Ndërpritet seanca ndaj Mark Nrecajt të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës

Prishtinë | 09 Gus 2018 | 10:41 | Nga

Seanca gjyqësore për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës në Brekovc të Gjakovës është ndërprerë pasi të dyshuarit Mark Nrecaj i është përkeqësuar gjendja.

Përkeqësimi i gjendjes ka ndodhur pasi prokurori ka lexuar pretendimet e prokurorisë për caktimin e paraburgimit.

I dyshuari qëndron i shtrirë në sallën e gjykimit ndërsa gjykatësi ka urdhëruar publikun të dalë jashtë deri kur të vijë ambulanca, raporton kallxo.com

Mark Nrecaj është arrestuar nënë dyshin se qëlloi për vdekje gruan dhe vajzën e tij 9 vjeçe.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme