Në Istog bashkëjetojnë të miturit pa pëlqimin e prindërve, policia me masa

Prishtinë | 05 Jan 2021 | 10:29 | Nga Ekonomia Online

Në stacionin policor të Istogut, janë paraqitur i dyshuari mashkull kosovar dhe viktima femër kosovare të cilët kanë deklaruar se janë duke bashkëjetuar edhe përkundër pëlqimit të prindërve të viktimës.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që viktima pas intervistimit të dërgohet tek prindërit e saj, ndërsa i dyshuari pas intervistimit të lirohet në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme