Në Pejë vetura godet për vdekje biçiklistin

Prishtinë | 12 Qer 2017 | 13:06 | Nga

Policia njofton se në fshatin Vitomiricë të Pejës, një person duke e drejtuar veturën nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës e ka goditur biçiklistin.

Si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime trupore nga të cilat ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion.

I dyshuari është arrestuar dhe i njëjti me urdhër të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme