Në qendër të Prishtinës mbjell kanabis në vazo

Prishtinë | 14 Qer 2019 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Dje në sheshin “Ibrahim Rugova”, Prishtinë, është arrestuar një person për mbjellje të kanabisit.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka vendosur një vazo ku kishte të mbjellë kanabis. Është kontrolluar në lokacionin e tij ku ka pasur edhe 51 copë bimë kanabis”, thuhet në raportin e policisë.

I dyshuari kishte të meta mendore ku posedonte dokumente të mjekut. Me vendim të prokurorit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt dhe rekomandon për kontrollim mjekësor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme