Në Vushtrri kultivohen bimë narkotikësh, sekuestrohen nga Policia

Prishtinë | 21 Gus 2020 | 10:33 | Nga Ekonomia Online

Në Vushtrri raportohet të jenë kultivuar bimë të hashashit, shkurrës së kokainës ose bimëve të kanabisit, bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë.

“Njësiti policor ka pranuar informatë se në një lokacion ka të mbjella bimë narkotike. Pasi kanë shkuar në vendin e ngjarjes kanë konfirmuar se informata është pozitive dhe kanë sekuestruar 11 bimë të dyshuara Kanabis Sativa me gjatësi të ndryshme”, thotë PK.

Policia shton se nuk dihet pronari i tyre, bimët janë shkatërruar nga njësiti përkatës dhe rasti është duke u hetuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme