Nëna vret foshnjën e porsalindur në Prizren

Prishtinë | 27 Pri 2019 | 09:26 | Nga Ekonomia Online

Një grua në Prizren është arrestuar pasi ka vrarë foshnjën e porsalindur.

“Me datën 26 prill 2019, e dyshuara femër K/Shqiptare ka kërkuar ndihmën mjekësore në spitalin e Prizrenit, pasi që e njëjta kishte lindur një foshnje në shtëpinë e saj dhe më pas dyshohet që e ka mbytur”, thuhet në raportin e policisë nga Prizreni.

Policia thotë se trupi i pajetë i foshnjës është gjetur në tavanin e shtëpisë dhe me vendim të prokurorit është dërguar në IML për obduksion.

Policia thotë se gruaja është e arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme