Nga 1 muaj paraburgim për deputetët e Vetëvendosjes

Prishtinë | 24 Nën 2017 | 13:50 | Nga

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi, të cilët u arrestuan sot derisa po hynin në seancën e Kuvendit të Kosovës, janë dërguar menjëherë në paraburgim.

Tre deputetët e arrestuar u është shqiptuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh, raporton KTV.

Urdhërarresti i Gjykatës Themelore ndaj këtyre deputetëve ishte me kohë i specifikuar me këto masa.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme