Nga nesër Policia e Kosovës pritet t’i kthehet orarit tetorësh

Prishtinë | 25 Maj 2020 | 13:05 | Nga Ekonomia Online

Pas lehtësimit të masave anti-Covid edhe Policia e Kosovës pritet t’i rikthehet orarit tetorësh.

Kjo sipas zëdhënësit Baki Kelani, pritet të ndodhë nga dita e nesërme.

Kelani i tha Klanit se varësisht prej vlerësimit të situatës disa prej rajoneve dhe departamenteve mund të vazhdojnë me orarin e vjetër.

“Nga nesër ka qenë e paraparë të rikthehet puna me orarin e vjetër. Por, varësisht prej vlerësimit të situatës disa regjione mund ta zgjasin punën me këtë orar. Planifikimet kanë qenë që nga nesër të fillojmë të kthehemi me orarin e kaluar”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme