Nga Shqipëria në Serbi – Sekuestrohen 300 kg drogë në Tërnoc, arrestohen pesë persona

Prishtinë | 27 Jan 2022 | 12:37 | Nga Ekonomia Online

Policia serbe ka realizuar një operacion kundër drogës në Tërnoc të Madh, ku sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme në Beograd, janë kapur 300 kilogramë drogë.

Lënda narkotike thuhet se vinte nga Shqipëria në drejtim të Serbisë.

Anëtarët e Shërbimit Kundër Drogës në Serbi në bashkëpunim me Prokurorinë e Lartë në Nish, bëjnë me dije se nga ky operacion janë arrestuar pesë persona.

Sipas mediave serbe, në pranga kanë rënë EN (1972), MA (1987), FL (1993), BS (1982) dhe AT (1953).

Gjatë kontrollit u gjetën 87 pako me marihuanë, të përgatitura për shitje të mëtejshme.

Të dyshuarve iu është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë. Më pas, ata do të dërgohen në prokurori.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme