Ngriten 64 aktakuza brenda 24 orëve

Prishtinë | 26 Tet 2021 | 12:07 | Nga Ekonomia Online

Prokurori i Shtetit ka njoftuar publikun se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 64 aktakuza kundër shtatëdhjetë personave, për vepra të ndryshme penale.

Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar për 48 orë, njëzetedy persona, si dhe janë bërë pesë kërkesa për caktim të paraburgimit të pesë personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Gjithashtu, Prokurori i Shtetit ka bërë dy kërkesa për sekuestrim të përkohshëm të sendeve, për shkak të dyshimit se janë përfituar përmes kryerjes së veprave penal

Të ngjashme