Një 18-vjeçar plagoset në Hajvali

Prishtinë | 08 Pri 2018 | 19:03 | Nga

Një 18-vjeçar ka mbetur i plagosur në Hajvali të Prishtinës pas disa të shtënave me armë zjarri rreth orës 15:20.

Sipas zëdhënësit të Policisë, Daut Hoxha, i plagosuri është dërguar në QKUK për tretman, ndërkohë që arma e zjarrit dyshohet se u shkrep nga dy persona të dyshuar.

Të dy të dyshuarit e përfshirë në këtë rast, janë arrestuar nga Policia e Kosovës, ndërkohë që Policia po merret me motivin dhe rrethanat e ngjarjes.

“Në fshatin Hajvali, pas disa të shtënave me armë zjarri nga persona të panjohur, lëndime trupore ka pësuar viktima mashkull K/Shqiptar (v. i lindjes 2000) i cili është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor ndërsa në vendngjarje janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja”, ka thënë Hoxha.

Ndërkohë, Policia po vazhdon të qëndrojë në vend të ngjarjes.

Të ngjashme