Një 42-vjeçar vritet nga një mjet shpërthyes në Hajvali

Hajvali | 23 Mar 2018 | 17:36 | Nga

Një shpërthim ka ndodhur rreth orës 15:00 në Hajvali. Si pasojë ka humbur jetën një person, raportojnë mediet.

Viktima është Muhamet Gashi, 42-vjeçar, raporton Klan Kosova.

“Ju njoftojmë se sot në ora 14:45 policia ka marrë informacion se në rrugën “Adnan Loku” në Hajvali, saktësisht në një objekt përcjellës, të një shtëpie ka ndodhur një shpërthim, ku një person ka humbur jetën”, ka konfirmuar Policia e Kosovës, për Express.

“Mbështetur në rezultatet e para të hetimit dhe të ekzaminimit të vendit të ngjarjes dyshohet se shpërthimi ka ardhur si rrjedhojë e aktivizimit të një mjeti shpërthyes që dyshohet të jetë granatë dore”, ka njoftuar PK-ja.

Të ngjashme