Një serbit në Leposaviq i vjedhin veturën dhe kopenë e deleve

Prishtinë | 21 Maj 2017 | 12:22 | Nga

Një serbit në Leposaviq i janë vjedhur një veturë si dhe një kope e deleve, kurse një tjetrit është tentuar t’i vidhet traktori.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se ngjarja se ka ndodhur më 19 maj, shkruan gazetametro.net

Ende nuk ka të arrestuar për astin.

“Dy meshkuj serbë kanë raportuar se njërit prej tyre persona të panjohur i kanë vjedhur veturën pa targa, dhe disa dele me qengja, kurse ankuesit tjetër kanë tentuar t’i vjedhin një traktor”, thotë Policia.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme