Osmani dhe Kurti vizitojnë ushtarët e FSK-së në “Defender Europe 21”

Prishtinë | 28 Maj 2021 | 07:54 | Nga Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj dhe komandanti i FSK-së Rrahman Rama, do të vizitojnë sot ushtarët të cilët po marrin pjesë në Ushtrimin “Defender Europe 21”.

Pas përfundimit të ushtrimit “Defender Europe 21”, Osmani dhe Kurti do t’iu adresohen ushtarëve.

Ndërsa pas adresimit për ushtarët, Osmani dhe Kurti do të kenë deklarime për media.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme