Pas Smajl Latifit, merr ftesë nga Specialja edhe një ish-pjesëtar i UÇK-së nga Rahoveci

Prishtinë | 22 Tet 2019 | 18:36 | Nga Ekonomia Online

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Rahovec ka bërë të ditur se ish-ushtari i UÇK-së dhe ish-eprori i TMK-së, Milaim Latifi, ka marrë ftesën nga Gjykata Speciale.

Ftesa për Milaim Latifin vjen pak kohë pasi që po ashtu gjatë ditës së sotme një ftesë të ngjashme ka marrë edhe ish-komandanti i Batalionit të Tretë të Brigadës 124 “Gani Paçarizi” dhe kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

“Respekt per këta dy luftëtar të lirisë. Krenar me ju”, shkruan Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së Komuna Rahovec në llogarinë e saj në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme