Pejë, 14 vjeçarja lind një fëmijë -zhduket personi me të cilin ishte duke bashkëjetuar

Prishtinë | 26 Pri 2021 | 11:14 | Nga Ekonomia Online

Një 14 vjeçare në Pejë ka lindur një fëmijë më 24 prill.

Lajmi është konfirmuar nga Policia e Kosovës, të cilët deklarojnë se e mitura ishte duke bashkëjetuar tash e një vit me një person.

“Viktima e mitur 14 vjeç, më datën 24 prill ka lindur një fëmijë. Viktima deklaron se ka bashkëjetu 1 vit me një person. Personi është largu dhe nuk po dihet lokacioni. Për rastin është njoftuar prokurori i shtetit”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme