Pejë, arrestohet një person për armëmbajtje pa leje

Prishtinë | 15 Sht 2020 | 09:42 | Nga Ekonomia Online

Policia në Pejë ka gjatë mbrëmjes së kaluar ka arrestuar një person të dyshuar për veprën penale “mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës”.

Me datën 14 shtator 2020, rreth orës 22:20, nё rrugen ‘Ker Sadrija’ nё Pejё (tek barriera e pylltarisё rruga pёr Rugove), njësiti pёr reagim tё shpejtё DRP Pejё ka ndaluar njё veturё (Xhip) me targa vendore, gjatё kontrollit nё kёtё veturё ёshtё gjetur dhe konfiskuar:

 Njё (1) Pistoletё Zoraki M 906-B
 Njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe
 Shtatё (7) copё fishekё 7.65mm

Personi i dyshuar ёshtё arrestuar i njëjti pas intervistimit me vendim tё Prokurorit tё shtetit dёrgohet nё mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme