Dy persona në Podujevë, rrahin nënën me tre fëmijë për tokë

Prishtinë | 14 Qer 2019 | 10:24 | Nga Ekonomia Online

Mosmarrëveshjet pronësore që përfundojnë me rrahje janë të shpeshta në Kosovë, ku disa prej tyre kanë përfunduar edhe me vrasje.

Në Podujevë, dje, si pasojë e një mosmarrëveshje pronësore mes dy të dyshuarve, është sulmuar fizikisht një femër dhe tre të mitur (fëmijët e tyre).

Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor.

Ndërsa, të dyshuarit me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme