Përfshihen nga zjarri dy shtëpi në Prishtinë

Prishtinë | 13 Jan 2019 | 15:42 | Nga Ekonomia Online

Dy shtëpi janë përfshirë nga zjarri në lagjen “Kodra e Trimave”, në Prishtinë, pasditen e sotme.

Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar.

Zjarri është lokalizuar nga ana e zjarrfikësve ndërkohe që njësitet policore janë duke u marr me rastin.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, zëdhënësja e Policisë në Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 14:00 kemi pranuar informatën për një rast zjarri në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe zjarrfikësit. Nga zjarri janë përfshire dy shtëpi, nuk ka persona të lënduar. Zjarri është lokalizuar nga ana e zjarrfikësve ndërkohe që njësitet policore janë duke u marr me rastin”, ka thënë Ahmeti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme