Përfshihet nga zjarri një lokal në Prizren

Prishtinë | 20 Jan 2020 | 09:12 | Nga Ekonomia Online

Një lokal është përfshirë nga zjarri dje në Prizren.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të dielën në ora 16:44 në Prizren është raportuar për një incident zjarri.

Sipas njoftimit, ka qenë pronarja e një lokali e cila ka njoftuar policinë se lokali i saj në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri.

Si pasojë e këtij zjarri, gjatë tentimit për shuarje të zjarrit, një punëtor i lokalit nga tymi i zjarrit ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor.

Fatmirësisht zjarrfikësit kanë arritur që të lokalizojnë zjarrin mirëpo, ende nuk dihet dëmet që janë shkaktuar nga djegia e lokalit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme