Personi i dyshuar për ngacmim seksual në Pejë është arrestuar, konfirmon policia

Prishtinë | 30 Sht 2022 | 20:46 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar personin e dyshuar për ngacmim seksual ndaj aplinistes Mrika Nikqi.

Sipas komunikatës, i dyshuari ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё.

Komunikata e plotë:

Drejtoria Rajonale e Policisё Pejё – Stacionin Policor në Pejë, me datën 27.09.2022, rreth orës 21:30, ёshtё paraqitur viktima femër kosovare, e cila informon se deri sa ka qenë duke ecur nё rrugën “Wesli Clark” nё Pejё, njё person i panjohur pёr viktimën e ka kapur nga pas dhe e ka mbajtur pa dёshiren e saj, duke e prekur ne pjesё tё ndryshme tё trupit.

Viktima ka arritur qё tё largohet nga i dyshuari dhe e njëjta ka ardhur nё Stacionin Policor nё Pejё, e cila deklaron pёr ngjarjen si mё lartё.

Policia menjёherё ka marrё tё gjitha masat e nevojshme pёr zbardhjen e kёtij rasti, dhe pas një pune intensive operativo-hetimore, nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, sot me datë 30.09.2022, ёshtё identifikuar dhe arrestuar personi i dyshuar: F.B. i lindur më 1997.

Pёr tё gjitha kёto veprime ёshtё njoftuar Prokurori i shtetit, ndёrsa i dyshuari pas intervistimit tё prokurorit tё shtetit ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё.

Të ngjashme