Plagoset një person me armë zjarri në Prishtinë

Prishtinë | 25 Qer 2022 | 16:00 | Nga Ekonomia Online

Sot rreth orës 03:00, është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Rinia”, në Prishtinë, njofton Policia e Kosovës.

Në njoftim thuhet se një person është plagosur, i cili më pas ka marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Gjithashtu, lidhur me rastin, janë arrestuar tre persona: Sh. S, mashkull, 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës; A, A mashkull, 26 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës; S. A, mashkull, 30 vjeç, shtetas i huaj.

Policia ka njoftuar se në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar: Një revole të tipit TT, të kalibrit 7.62 mm, e cila dyshohet të jetë arma e përdorur në rast, si dhe një copë fishek të kalibrit të njëjtë.

Me vendim të prokurorit të shtetit, tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje nën dyshimet për veprat penale “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” si dhe “Mbajtje në pronësi në kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”.

Njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës:

Të ngjashme