Podujevë, i infektuari me Coronavirus nuk respekton masat për vetizolim, arrestohet nga Policia

Prishtinë | 04 Gus 2020 | 09:26 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Podujevë.

Ai ishte i infektuar me COVID-19 dhe nuk i kishte respektuar masat parandaluese për vetizolim.

Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është inicuar lënda e rastit në procedurë të rregullt dhe i njëjti është urdhëruar të kthehet në vetizolim, njofton raporti 24 orësh i policisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme