Policia arreston dy të dyshuar për vjedhje në Pejë

Prishtinë | 13 Sht 2019 | 09:09 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës dje në Pejë ka arrestuar dy të dyshuar për vjedhje.

Në rrugën Bill Klinton në Pejë, fillimisht u raportua një vjedhje e çantës.

“Viktima femër K-Shqiptare ka informuar se dy persona të pa njohur i kanë vjedhur çantën e krahut në të cilën kishte 15 euro para të gatshme. Njësia policore më 12.09.2019 ka identifikuar dhe arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar, të njëjti kishin kryer edhe një vjedhje në stacionin e autobusëve në Pejë ku nga arka kishin marrë 120 euro para të gatshme. Tek njëri nga të dyshuarit është gjetur sasi e vogël e narkotikëve të llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme