Policia arreston një person në Pejë, i gjen në shtëpi një armë AK-47

Prishtinë | 14 Mar 2019 | 10:51 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar pasi në shtëpinë e tij dhe objektet përcjellëse kanë gjetur dhe konfiskuar armë.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë, janë gjetur dhje konfiskuar një AK-47 me një karikator me pesë fishekë dhe dy krehër më 23 fishekë të kalibit 7.62mm.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme