Policia e arreston një person që kishte tentuar të kryente vrasje në Prishtinë

Prishtinë | 06 Nën 2019 | 11:54 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arritur ta kap personin, i cili dyshohet se tentoi të kryej vrasje me datë 26.08.2019.

Të njëjtit iu është konfiskuar edhe një pistoletë, derisa pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

“Prishtinë 26.08.2019-20:54. Në lidhje me rastin raportohet se me 05.11.2019 është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar ndërsa gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe është konfiskuar një pistoletë. I njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme