Policia e Kosovës iu bën thirrje pjesëmarrësve në trafik: Kujdes qarkullimit afër shkollave

Prishtinë | 12 Jan 2020 | 18:28 | Nga Ekonomia Online

Nesër në Kosovë fillon gjysmëvjetori i dytë në shkollat fillore, të mesme të ulëta dhe të mesme të larta.

Me këtë rast Policia e Kosovës iu bën thirrje të gjithë pjesëmarrësve në trafik të kenë kujdes.

Kjo thirrje iu drejtohet në veçanti shoferëve që lëvizin nëpër rrugë ku ka edhe shkolla dhe qarkullim të nxënësve.

Njoftimi i plotë i policisë:

KOMUNIKATË PËR MEDIA“Fillimi i gjysmë vjetorit të dytë të vitit shkollor 2019/2020”Me rastin e fillimit të gjysmë…

Gepostet von Kosovo Police am Sonntag, 12. Januar 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme