Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e këtij personi

Prishtinë | 14 Gus 2020 | 15:49 | Nga Ekonomia Online

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka kërkuar ndihmën e qyetarëve të Republikës së Kosovës për kapjen e një personi i cilië është i dyshuar për veprat si, blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar të lëndve narkotike.

Spas njoftimit të publikuar në faqen e tyre zyrtare, PK shkruan se personi i kërkuar ështe Cenë Isenaj, nga fshati Lubovë e Istogut, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë postimi zyrtar i PK:

Kërkesë për bashkëpunim

Pejë, 14 gusht 2020

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejё, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët.

Personi i kërkuar është:

  • CENË (Avdyl) ISENAJ i lindur me 23.01.1963 në fshatin Lubovё- Istog.

I pandehuri është i kërkuar për veprёn penale:

  • “Blerje,Posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e Narkotikëve”

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, çdo të Premte do të publikojë nga një ose më shumë persona në kërkim, për të cilët kërkohet ndihma e qytetarëve me qellim, sjelljen e tyre para drejtësisë.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

Të ngjashme