Policia jep detaje për plaçkitjen me armë zjarri në rrugën B në Prishtinë

Prishtinë | 17 Jan 2019 | 09:13 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmë rreth orës 23:00 ka ndodhur një grabitje e armatosur në një lokal të lojërave të fatit në rrugën B në Prishtinë.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka konstatuar se dy persona të armatosur dhe maskuar kanë arrit që t’i grabisin një sasi parash.

“Rreth orës 23:00 Policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur në një lokal kazinoje në rrugën B në Prishtinë”, ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Menjëherë pas marrjes së informatës, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në informatat e para dyshohet se dy persona të armatosur dhe të maskuar kanë arritur që të grabisin një sasi parash nga lokali në fjalë”.

“Policia ka nisur një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë këtë rast si dhe po punon për identifikimin e personave të implikuar”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme