Policia në kërkim të një personi për tentim vrasje

Prishtinë | 21 Shk 2020 | 13:51 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj  për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejë, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesëpër bashkëpunim me qytetarët.

Personi i kërkuar është:

  • KAPLLAN (Selim) DRESHAJ  i lindur me 05.10.1988  në Pejë.

I denuari është i kërkuar për veprën penale:

  • 1- (një) rast për veprën penale “VRASJE NË TENTATIVË”

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme