Policia: Për 24 orë shqiptuam 773 tiketa trafiku

Prishtinë | 13 Dhj 2016 | 10:35 | Nga

Policia e Kosovës njofton për ngjarjet që janë zhvilluar brenda 24 orësh në Kosovë. Siç bëjnë të ditur ata, brenda kësaj periudhe kohore kanë ndodhur 53 aksidente, prej tyre 040 pa të lënduar, ndërsa 013 raste më të lënduar. Nuk është raportuar për aksidente me fatalitet.

Ndërkohë nga statistikat e përgjithshme të Policisë thuhet se janë bërë 12 arrestime, dhe 10 janë në mbajtje.

Kurse janë shqiptuar 773 gjoba trafiku për të gjithë ata që kanë shkelur rregullat e komunikacionit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme