Policia tregon arsyen pse ka arrestuar Frashër Krasniqin dhe dy aktivist të tjerë të PSD-së

Prishtinë | 16 Qer 2022 | 18:02 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës (PK), bazuar në urdhër arrestin e lëshuar nga organet e drejtësisë,  sot në orët e pasdites në rrugën ‘Agim Ramadani’ në Prishtinë, ka arrestuar personin D.M, i cili ishte në kërkim.

Njësitet policore, po ashtu kanë arrestuar edhe tre persona (F.K, Z.H, G.K,) të cilët kanë penguar zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare, të cilët kanë tentuar t’u pamundësojnë zyrtarëve policorë zbatimin e urdhër arrestit.

Të gjitha veprimet e zyrtarëve policorë janë realizuar konform autorizimeve ligjore, përderisa veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë.

Të ngjashme